PS5 در انگلیس قبل از موجود شدن به دست دلال ها افتاد

فروشگاه Argos ، یکی از کمپانی های خرده فروشی بریتانیا توسط دلالان PS5 مورد هدف قرار گرفته است.
در ساعات اولیه روز هفتم بهمن (26 ژانویه) ، گیمرهای انگلیس از دیدن PS5 در لیست فروش Argos بسیار خوشحال شدند. اما ، همانطور که بارها و بارها دیده ایم ، موجودی محصول بسیار زودتر از زمانی که انتظار می رفت تمام شد ، نه تنها سایت به دلیل هجوم کاربران دچار مشکل شده بود ، بلکه ظاهراً تعداد موجودی PS5 از آنچه قرار بود در لیست فروش قرار بگیرد کمتر بوده است.

چندین منبع ناشناس اعلام کرده اند که این اتفاق تا حدی به این دلیل است که افرادی در روز ششم بهمن (25 ژانویه) ، دقیقاٌ یک روز کامل قبل از موجود شدن PS5 در سایت Argos ، توانسته اند در وبسایت سفارش ثبت کنند. این ثبت سفارش ها به دلیل وجود یک خلا سیستمی در Argos بوده است. گروه Express Notify (یک سرویس پولی که تخفیف ها و اطلاعات سرّی فروش شرکت ها را در اختیار اعضایش قرار می دهد) این خلا را کشف کرده بود و با ارائه لینک هایی به کاربران خود اجازه داده است PS5 را قبل از اینکه عموم مردم حتی در مورد وجود آن چیزی بدانند، خریداری کنند . Express Notify با انتشار پست هایی در توئیتر مسئولیت بروز این خریدهای پیش از موعد را بر عهده گرفته است.

ظاهراً Argos دسترسی این لینک ها را به سرعت لغو می کند ، اما قبل از آن، چندین کنسول توسط لینک ها فروخته می شود و حتی به دست خریداران می رسد. هیچ خبری در مورد اینکه چه تعداد PS5 قبل از بسته شدن لینک ها فروخته شده است موجود نیست، اما این فقط نمونه دیگری از مشکلات کاربران عادی برای خرید این کنسول نسل جدید است.

دلالی به یک مشکل اساسی برای PS5 تبدیل شده است و به ویژه در انگلستان شیوع یافته است. دلال ها از طرق مختلف تعداد زیادی کنسول خریداری می کنند و با قیمت های بالا در بازار آزاد می فروشند. در اخبار بارها دیده ایم که کنسول ها از تحویل آمازون گم شده اند ، از کامیون های در حال حرکت به سرقت رفته اند و خرده فروشان زیادی اعلام کرده اند که با ثبت سفارش دلالان موجودی آن ها به سرعت تمام شده است. به نظر می رسد که با تولید محدود سونی و این اتفاقات، مشکل عرضه و تقاضا برای PS5 به درازا بکشد و راهی طولانی برای عرضه انبوه PS5 در بازار در پیش خواهیم داشت.

تمامی حقوق برای پی اس پارسی محفوظ است.