EA همچنان به ساخت بازی های Star Wars ادامه خواهد داد

غول دنیای بازی های ویدیویی، EA، همچنان در حال ساخت بازی های جنگ ستارگان و ادامه دادن برخی پروژه های پیش رو در رابطه با مجموعه بزرگ Star Wars است.

هرچند ممکن است قرارداد این شرکت با دیزنی دیگر انحصاری نباشد ، اما هنوز به قوت خود باقی مانده است.
با احیای مجدد نام تجاری Lucasfilm Games به عنوان مالک رسمی همه عناوین بازی از کمپانی Lucasfilm سوالات زیادی به ذهن خطور می کند ، از جمله این سوالات، سرنوشت قرارداد انحصاری Disney Star Wars با Electronic Arts است. طبق قرارداد این همکاری تا سال 2023 ادامه خواهد داشت، اما عدم وجود هیچ گونه اشاره ای به EA در معرفی Lucasfilm Games کمی عجیب به نظر می رسد.

با خبر ورود Ubisoft به مجموعه Star Wars و ساخت یک بازی جدید در سبک جهان باز توسط این شرکت، وضعیت سری بازی های جنگ ستارگان که توسط EA تولید می شود امروز تا حدودی روشن شد، دوران انحصار EA مشخصاً به پایان رسیده است.

اما داگلاس ریلی ، نایب رئیس Lucasfilm Games در مصاحبه با وبسایت starwars.com گفت که Electronic Arts نیز به ساخت بازی های Star Wars ادامه خواهد داد.

ریلی گفت: “ما واقعاً به بازی هایی که با همکاری EA ساخته ایم افتخار می کنیم. ما با آنها کار خواهیم کرد و روابط ما از همیشه قویتر شده است. گرچه ممکن است در حال حاضر جزئیات زیادی برای به اشتراک گذاشتن نداشته باشیم ، اما پروژه های زیادی با تیم های با استعدادی در EA در دست اجرا داریم.”

چند ساعت پس از اعلام Ubisoft مبنی بر شروع کار بروی یک عنوان جدید در سری بازی های جنگ ستارگان، EA در توئیتی مجدداً به همکاری خود با Lucasfilm اشاره کرد:

  • ما عاشق Star Wars هستیم.
  • ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری خود با Lucasfilm Games هستیم.
  • ما در حال ساخت بازی های Star Wars بیشتری هستیم.
  • BD-1 هنوز بامزه ترین است.

دهه گذشته با بازی های لغو شده و استودیوهای منحل شده، برای همکاری EA و Lucasfilm دوران خوبی نبوده است اما همچنین با موفقیت هایی از جمله بازی Star Wars Battlefront ، Star Wars Jedi: Fallen Order و Star Wars: Squadrons نقات قوتی داشته است. اندرو ویلسون ، مدیرعامل Electronic Arts ، در خرداد 99 (ژوئن 2020) گفته بود که این شرکت قصد دارد همکاری خود با Star Wars را دو برابر کند اما به نظر می رسد که دیزنی (مالک اصلی Lucasfilm و Star Wars) تمایل دارد همکاری با دیگر کمپانی های بازیسازی را نیز امتحان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای پی اس پارسی محفوظ است.

ارسال مجدد گذرواژه یکبار مصرف (00:30)