شرکت آمازون بازی Lord of the Rings را کنسل کرد

بخش بازی‌های ویدیویی شرکت Amazon یک بازی نقش آفرینی آنلاین مبتنی بر مجموعه فانتزی Lord of the Rings را که در سال 2019 اعلام کرده بود، لغو کرد و این موضوع شکستی بزرگ برای این غول فناوری بود.

به گزارش رسانه‌ی بلومبرگ (Bloomberg)، این بازی در استودیوی بازی سازی آمازون واقع در چین در دست ساخت بود؛ ولی دسامبر گذشته این استودیو توسط شرکت Tencent Holdings خریداری شد. مذاکرات مربوط به قرارداد، منجر به اختلافاتی بین آمازون و Tencent شد که در نهایت باعث لغو بازی شد. افرادی که این اطلاعات را در میان گذاشتند، اعلام کردند که مایل به مخفی ماندن هویت‌شان هستند؛ زیرا مجاز به صحبت علنی در مورد این موضوع نیستند.

اما اخیراً سخنگوی آمازون تأیید کرد: “در حال حاضر قادر به تأمین شرایط برای ساخت این عنوان نیستیم.”

تیم آمازون که روی این بازی کار می‌کرد به پروژه های دیگر منتقل می شود. سخنگوی شرکت مستقر در سیاتل در بیانیه ای گفت: “ما مجموعه‌ی ارباب حلقه ها را دوست داریم و از این که بازی را نمی‌توانیم به علاقه‌مندان برسانیم غمگین هستیم.”

این موضوع، با خود یک سری خبر بد دیگر هم برای استودیوی بازی آمازون به‌همراه دارد؛ که از زمان راه اندازی در سال 2014 قادر به انتشار یک بازی ویدیویی هم نبوده است. این شرکت بازی های قبلی اعلام شده یعنی Breakaway و Crucible را لغو کرده است. یکی دیگر از بازی های آن هم، New World است که بارها به تأخیر افتاده است.

بلومبرگ در اوایل سال 2021 گزارش داد، آمازون صاحب سرویس پخش استریم معروف Twitch، بخش بازی های ویدیویی خودش را سال‌هاست که به دلیل مدیریت نادرست و درگیری های فرهنگی بین سازندگان بازی و اصول شرکت، از دست داده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای پی اس پارسی محفوظ است.

ارسال مجدد گذرواژه یکبار مصرف (00:30)